Na jakie botki wiązane warto zwrócić uwagę?

Sznurowane botki są obuwiem, które cieszy się coraz większą popularnością. Są one nie tylko bardzo wygodne, ale również świetnie się prezentują i pasują niemalże do każdego outfitu. Ich popularność sprawiła, że obecnie w sklepach z butami można znaleźć nawet całe działy wypełnione różnymi odmianami botek wiązanych. Na jakie z nich szczególnie warto zwrócić uwagę?

Kilka słów o wiązanych botkach

Botki wiązane to odmiana obuwia o bardzo wysokiej cholewce, która sięga co najmniej do kostek noszącego. Na równej wysokości zwykle znajdują się też sznurowadła, dzięki czemu tego typu buty mogą idealnie dopasować się do kształtu stopy i kostki właściciela. Botki wiązane są zwykle wykonane ze skóry, ekoskóry lub tworzywa sztucznego. Rozwiązanie to, w połączeniu z projektem takich butów, sprawia, że botki wiązane można ubrać do praktycznie każdego kompletu ubrań. Świetnie się prezentują zarówno w nieformalnych, jak i oficjalnych warunkach, a nosić je może każdy niezależnie od wieku i płci.

Botki, którymi warto się zainteresować

Skórzana konstrukcja nie jest żadną przeszkodą przy produkcji różnokolorowych botków. Oczywiście można zdecydować się na klasyczną czerń lub brąz, ale w sklepach widzi się coraz więcej takich odcieni jak kusząca czerwień lub pełna radości żółć. Niemalejącą popularnością szczycą się natomiast botki okryte błyszczącymi kamieniami, zwłaszcza wśród osób lubiących ubiór punkowo-rockowy. Fani nietypowego wzornictwa również mogą liczyć na szeroką ofertę na polskim rynku. Dostępne są nie tylko botki z wyjątkowymi nadrukami (chociażby botki z czaszkowym motywem), ale też buty ze znanym i cenionym w świecie mody wzorem w panterkę lub moro.