kurtki chłopięce

Kurtki dziewczęce i chłopięce – jak wybrać odpowiedni fason i kolor?

Wybór kurtki dziecięcej nie jest prostą sprawą. Musi to być kurtka przede wszystkim wygodna i odpowiednia do danej pory roku. Kurtka dziecięca powinna być także wykonana z wysokiej jakości materiałów i nie powinna być droga, gdyż dzieci szybko wyrastają ze swoich ubrań. Jak znaleźć odpowiednią kurtkę? Co wziąć pod uwagę?

Kurtki dziewczęce – najmodniejsze kolory i fasony w tym sezonie

Wybierając kurtki dla dziewczynek należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby była to kurtka w fajnym, dziewczęcym kolorze. Może to być róż, czerwień lub fiolet. Oczywiście im ciemniejszy kolor, tym mniej widoczne będą plamki i zabrudzenia. Kurtka dziewczęca powinna być także dłuższa, najlepiej do połowy uda oraz z kapturem. Kaptur sprawdzi się świetnie podczas wycieczek i zmiennej pogody. Powinien być on na tyle duży, aby zmieścił się na głowę wraz z czapką.

Kurtki chłopięce na każdą okazję

kurtki chłopięce

Jeśli chodzi o modę chłopięcą, to najmodniejszymi kolorami są odcienie niebieskiego, zieleni i brązów. Tak jak w przypadku kurtek dziewczęcych i u chłopców najlepszym wyborem będą ciemniejsze kolory, aby nie było widać zabrudzeń. Kurtka chłopięca powinna posiadać duży kaptur, wiele kieszonek i skrytek oraz być odpowiedniej długości – najlepiej aby sięgała za pupę. Kurta chłopięca musi być także wygodna. Każdy rodzic wie, że chłopaki są bardzo ruchliwi i nie ustoją w miejscu. Dlatego kurtka nie może krępować ich ruchów.

Z jakich materiałów wybrać kurtkę dziecięcą?

Najlepszym wyborem będą kurtki chłopięce z tej strony, które wykonane są z materiałów wytrzymałych, a zarazem świetnie utrzymujących ciepło. Muszą to być materiały, które oddychają. Wiadomo, że dzieciaki bardzo dużo się ruszają, a przy tym pocą, dlatego kurtka powinna być wykonana z materiałów odprowadzających wilgoć na zewnątrz. W przypadku kurtek zimowych warto wybrać taką, która posiada ciepłą i przyjemną w dotyku podszewkę. Może być ona wykonana z polaru, który bardzo dobrze trzyma ciepło. Istotną kwestią jest to, aby był to materiał łatwy to przetarcia w przypadku delikatnych zabrudzeń.