Ubiór a postrzeganie człowieka

Ludzie często przykładają dużą wagę do swojego ubioru. Poprzez strój można w pewien sposób wyrazić siebie – swój styl, preferencje czy gusta. Ubiór nie musi być nudny, może on być przejawem osobowości i charakteru.

Nie szata zdobi człowieka?
Popularne powiedzenie ma w sobie sporo prawdy, ale nie zawsze można się z nim zgodzić. Ludzie często wolą przebywać w towarzystwie osoby, ubranej gustownie i ze smakiem, niż w otoczeniu osób niechlujnych, w powyciąganych i starych ciuchach. Oczywiście stan ubrania może świadczyć o osobie – brudne, przepocone czy sprane i niewyprasowane ubrania nie wpływają korzystnie na wizerunek.

Jak urozmaicić ubiór?
Istnieje wiele sposobów na to, aby wzbogacić swój image. Jeden z nich to koszulki z napisami. Kreatywność twórców jest tutaj praktycznie nieskończona. Motywujące napisy, sławne cytaty, chwytliwe hasła czy popularne slogany z popkultury to tylko niektóre ze spotykanych wzorów. Oczywiście istnieje też opcja zamówienia własnej, oryginalnej koszulki z napisem. Może się na niej znaleźć praktycznie dowolne hasło. Ważne jednak, żeby znać pewne granice. Obrażanie innych czy wulgarne, bezsensowne napisy na pewno nie zrobią dobrego wrażenia.

Ciekawie wybrany, przemyślany napis na koszulce może zwrócić uwagę przechodniów i poprawić komuś humor czy wywołać uśmiech. Może też zachęcić do nawiązania rozmowy. Warto zatem rozważyć, co się nosi, aby wywołać pozytywny odbiór, a nie konsternację i odrazę.