Zakup kąpielówek męskich. Na co zwracać uwagę i dlaczego moda to nie wszystko?

Kiedy dni robią się coraz bardziej słoneczne i wiele osób zaczyna planować wyjazdy na wakacje, w głowie pojawiają się także pytania dotyczące tego, co ze sobą zabrać oraz jak odnowić swoją garderobę na lato. Wielu panów, chcąc komfortowo spędzić urlop, szuka sposobów na to, jak wybrać kąpielówki męskie, by spełniały ich oczekiwania. Wybór jest spory, ale nie oznacza to, że należy do najprostszych. Jak ułatwić sobie zakupy i prezentować się na plaży bez zarzutu? 

Kąpielówki kąpielówkom nierówne – jak wybrać te, które są najlepsze? 

Zdaje się, że nie ma niczego prostszego od doboru kąpielówek na basen lub plażę. Okazuje się jednak, że konkretne ich rodzaje mają szereg funkcji – od praktycznych, po estetyczne. Co brać pod uwagę, szukając idealnych dla siebie lub partnera kąpielówek? Przede wszystkim, dobrze jest wziąć pod uwagę kilka wytycznych: 

– dopasowanie kąpielówek do sylwetki, 

– przeznaczenie kąpielówek, 

– materiał, z którego zostały wykonane kąpielówki, 

– preferowany zakres cenowy, 

– wygoda, 

– właściwy rozmiar, 

– aspekty estetyczne i współgranie z gustem. 

Częstym błędem jest wysuwanie na pierwszy plan obecnych trendów. Fakt jest taki, że nawet w najbardziej modnej bieliźnie plażowej nie można wyglądać korzystnie, jeśli jest niewygodna lub źle dobrana pod względem rozmiaru. Przeglądając oferty sklepów, warto więc kierować się zasadą złotego środka i nie dać się ponieść zewnętrznym sugestiom lub brać pod uwagę tylko jeden aspekt. Wszystkie powyższe powinny być wykorzystane, by zakup był udany. 

Moda plażowa – co jest trendy, a co ponadczasowe? 

Kąpielówki, jak inne elementy mody, także ulegają transformacjom. Co sezon można zauważyć konkretne wzory, najczęściej wybierane materiały lub kolory. Zdaje się, że wszystkie ich rodzaje są w pewnym sensie ponadczasowe – zmieniają się tylko szczegóły, a forma pozostaje niezmienna. Zarówno bokserki, jak i slipy są chętnie wybierane przez fanów pływania, a bermudy i szorty zazwyczaj są doceniane przez panów, preferujących granie w siatkówkę plażową. Dopasowanie pod względem postury również jest uniwersalnym zagadnieniem. Wielu panów intuicyjnie wie, że dla ukrycia mankamentów swojej sylwetki lepiej jest wybrać luźniejsze i dłuższe kąpielówki (bermudy, szorty), a w celu podkreślenia dobrej formy najbardziej oczywiste wydają się te dopasowane i krótkie (slipy, bokserki). Wzory i kolory to sprawa indywidualna – elementy tropikalne, często widoczne na bermudach, mimo że dla niektórych mało gustowne, od lat cieszą się sporą popularnością wśród plażowiczów. W kąpielówkach warto unikać białego koloru, który kojarzy się z klasyczną bielizną, nie wygląda dobrze i może powodować prześwity. Cała reszta – jak na wakacyjny klimat przystało – zależy od indywidualnego poczucia stylu. 

Kąpielówki elementem stylizacji. Co dodać do plażowego outfitu? 

Stylizacje plażowe dla kobiet wyróżniają się sporym wyborem, różnorodnością oraz niezliczonymi elementami. Panowie mają w tej kwestii mniejsze pole do popisu, jednak stworzenie wakacyjnej stylizacji nad wodę, nie jest niemożliwe. Do kąpielówek warto dobrać czapkę z daszkiem, która nawiązuje do nich kolorystycznie lub ma podobny motyw – dzięki temu unika się efektu chaosu, który nawet na wakacjach nie prezentuje się dobrze. Klapki lub obuwie sportowe także mogą okazać się świetnym dopełnieniem do szortów lub bokserek. Takie minimalistyczne połączenia mogą dać najbardziej korzystny efekt estetyczny. Na plaży i na basenie lepiej unikać zakładania biżuterii i zegarków, które – oprócz tego, że wyglądają komicznie w połączeniu z kąpielówkami – mogą się łatwo uszkodzić przez zalanie lub dostanie się do wnętrza drobinek piasku. Ulubione okulary i czapka z daszkiem w zupełności wystarczają, by na plaży poczuć się komfortowo i stylowo. 

Ulubiony kolor, obecne trendy, podkreślenie sylwetki, wygoda – kryteria wyboru kąpielówek są różne, tak jak różni są ich użytkownicy. Kwestia dotycząca tego, jak wybierać kąpielówki męskie jest niejednoznaczna, jednak pewne wytyczne przydają się każdemu. Warto z nich korzystać podczas zakupów.