suknie ślubne rok 2017

Suknie ślubne 2017 a wybór odpowiedniej tkaniny

Obecnie panny młode mają ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o wybór sukni ślubnej. Różnią się one nie tylko wzornictwem, kolorystyką, długością i zdobieniami, ale także materiałem, z którego zostały wykonane. Podczas wybierania dla siebie kreacji warto zwrócić uwagę także na to, aby miała odpowiednią tkaninę.

Suknie ślubne 2017 a wybór odpowiedniej tkaniny

suknie ślubne rok 2017Bardzo istotną kwestią podczas wybierania sukni ślubnej jest zwrócenie uwagi na kwestie tkaniny, z której została ona wykonana. Wbrew pozorom ma to bardzo duże znaczenie. Chodzi tutaj zarówno o wygląd sukni, jak również o wygodę panny młodej. Najlepszym wyborem jest oczywiście uszycie sukni na miarę, dzięki czemu kobieta może założyć na swój ślub wymarzoną sukienkę. Nie oznacza to jednak, że gotowe rozwiązania są gorsze. Obecnie można liczyć na ogromny wachlarz wyboru, jeśli chodzi o zakup czy nawet wynajem sukni ślubnej. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że każda panna młoda znajdzie dla siebie odpowiednią kreację. Należy też pamiętać o tym, że zakup gotowej kreacji jest znacznie tańszym i szybszym rozwiązaniem niż udanie sir do krawcowej, która stworzy suknię od podstaw. Katalogowe suknie również można dopasować do swojej figury i obecnie nie ma większego problemu ze znalezieniem oryginalnego fasonu.

Podczas wybierania sukni ślubnych 2017 należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału i na jakość jej wykonania. Jeśli ktoś nie posiada wiedzy na temat jakości tkanin, to warto zasięgnąć porady kogoś, kto bardziej się na tym zna. Tiul jest materiałem bardzo lekkim i przezroczystym, który przypomina siateczkę i ma szorstką fakturę. Z kolei szyfon jest lekką i miękką tkaniną, która idealnie sprawdza się w przypadku sukni przeznaczonych na wesele na plaży. W przypadku sukni ślubnych w stylu vintage bardzo często sięga się po koronkę, która sama w sobie stanowi ozdobę. Ciekawą opcją jest krepa, czyli tkanina o nieregularnym wyglądzie i ziarnista w dotyku. Idealnie sprawdza się ona w przypadku sukni w stylu syrenki czy fasonu mocno rozłożystego. Grubym i twardym materiałem jest otoman, a mieniącym się taffeta.