Wianki komunijne

Podstawowy dodatek na pierwszą Komunię Świętą

Pierwsza Komunia Święta to jedna z tych uroczystości, gdzie ubiór jest wyjątkowo ważny. Często dziewczynki występują w jednakowych sukienkach, a do indywidualnego wyboru pozostają wianki komunijne. Pojawia się tutaj pytanie, czy postawić na wianek naturalny z żywych roślin czy jednak wykonane z materiałów sztucznych.

Dlaczego natura?

W przypadku, gdy dziewczynka ubrana jest cała na biało w zależności od karnacji może wyglądać blado. Aby ożywić nieco całą stylizację i rozweselić wyraz twarzy, wianek naturalny będzie doskonałym sposobem na osiągnięcie tych efektów. Skronie otoczenie świeżą zielenią oraz delikatnymi kwiatami podkreślą dziewczęcą urodę. Za takim wyboru przemawiają także względy ekologiczne, żywe rośliny zamiast elementów z tworzyw sztucznych to manifestacja życia w zgodzie ze środowiskiem. Taki wianek może być wykonany samodzielnie (pozytywny aspekt ekonomiczny) lub zlecony do zrobienia florystce. Zaletą jest wpływ na końcowy wygląd takiego wianka komunijnego, w odróżnieniu o tych gotowych. Tutaj można znaleźć bardzo ciekawie wyglądające modele takich wianków.

Na co uważać?

Wianki komunijne

Przy doborze wianków naturalnych obowiązkowo trzeba zwrócić uwagę na budowę dziecka, ponieważ takie wianki są z reguły bardziej masywne od sztucznych i w przypadku drobnej, szczupłej dziewczynki będą działać na niekorzyść, przytłaczając ją. Wtedy staramy się albo dostosować ilość wykorzystanych roślin do kształtu twarzy lub jesteśmy zmuszeni do zakupu wianka sztucznego. Typ naturalny charakteryzuje się też słabą wytrzymałością, ze względu na użycie m. in. żywych kwiatów, dlatego jeżeli zależy nam na kilkukrotnym wykorzystaniu wianka, należy się dłużej zastanowić nad decyzją.