Beżowe klapki DeeZee Your Plume

Plażowe klapki damskie – jakie wybrać?

Wiele kobiet pragnie atrakcyjnie prezentować się na plaży. Duże znaczenie ma nie tylko strój kąpielowy, ale również obuwie. W zdecydowanej większości przypadków panie stawiają na klapki. Są one wygodne, a zarazem praktyczne. Szybko i bezproblemowo można zdjąć oraz założyć buty. Nie trzeba martwić się o zapięcia, tak jak w przypadku klasycznych sandałów.

Jakość materiałów


Klapki damskie na plażę powinny być przede wszystkim wykonane z bezpiecznych oraz wytrzymałych tworzyw. Istotne jest to, aby pozostały one w nienaruszonym stanie nawet w przypadku intensywnego użytkowania. Jakość zastosowanych do produkcji tworzyw przekłada się również na komfort użytkowania. Lepiej unikać modeli, które pod wpływem wysokich temperatur stają się zabójcze dla stóp. Mowa tutaj o butach posiadających gumową wyściółkę, czy też pozostałe elementy. Nie bez znaczenia jest również wytrzymałość – piach i wilgoć nie wpływają dobrze na stan materiałów, a więc muszą być one ponadprzeciętnie trwałe.

Czyszczenie i pielęgnacja


Buty klapki na lato nie powinny wymagać specjalnej pielęgnacji. Większość kobiet nie ma na to czasu podczas wakacyjnego wyjazdu. Klapki powinny być szybkie i niekłopotliwe w czyszczeniu. Nie mogą również długa schnąć. Priorytetem jest to, aby natychmiast po osuszeniu były gotowe do ponownego założenia. Warto uważać na modele z pianki, która nie posiada żadnego zabezpieczenia przeciw wilgoci. Mogą one chłonąć wodę, co negatywnie wpłynie na wygodę użytkowania. Sprzyja to również powstaniu grzybicy.