Marynarka – z czym się ją nosi?

Marynarka męska jest dla wielu osób wciąż jednym z najważniejszych elementów garderoby. Jej wielką zaletą jest to, że można ją założyć do praktycznie wszystkiego. Marynarka wygląda świetnie zarówno w formalnych zestawieniach, na przykład klasyczny garnitur, jak również w zestawach bardzo luźnych, jak na przykład w połączeniu z jeansami i trampkami.

Zestawy mniej formalne

Marynarka Hugo Boss tego typu może być wykonana z bardzo różnych materiałów. Bardzo popularne, zwłaszcza na cieplejsze pory roku są marynarki wykonane z grubo tkanego lnu. Na tego rodzaju marynarce w sposób naturalny pojawiają się różnego rodzaju zagniecenia, które jednak nie zawsze wymagają prasowania. Popularne są również marynarki wełniane, oraz uszyte z bawełny o dużej gramaturze. Tego typu elementy garderoby świetnie się prezentują z prawie wszystkim i prawie wszystkiemu nadają odrobinę elegantszego charakteru. Najlepiej pasują jednak do jeansów, albo spodni wykonanych z innego – podobnego materiału. Świetnie do tego rodzaju marynarki będą pasowały koszule, które można nosić na spodniach, jak na przykład koszule flanelowe, albo lniane -dobrze prezentują się koszule rozpinane tylko częściowo. Dobrym pomysłem (zwłaszcza kiedy jest chłodniej) może być założony pod marynarkę niezbyt gruby sweter, albo golf. W kwestii obuwia – dobrze do marynarek pasują klasyczne skórzane buty, buty nieco wyższe, albo buty o kroju trampków.

zdjęcie marynarki od Hugo Bossa

Na zdjęciu powyżej – model marynarki produkcji Hugo Boss z https://mayoutway.com/marynarki-hugo-boss

Zestawy bardziej formalne

Marynarki w połączeniu z eleganckimi spodniami i koszulą tworzą najbardziej klasyczny zestaw na formalne okazje. W tej dziedzinie panują dość sztywne zasady, o których należy pamiętać, aby nie stworzyć połączenia, które nie będzie na miejscu. Warto przede wszystkim pamiętać, że wszystkie elementy stroju powinny do siebie pasować i być odpowiednio dobrane pod względem zarówno koloru, jak i materiału.