młodzież w przejściowych kurtkach

Kurtki przejściowe męskie – praktyczne, wygodne i eleganckie

Nasz klimat przyzwyczaił nas do tego, że po gorącym lecie dość szybko następuje gwałtowne ochłodzenie. Zazwyczaj w pierwszej kolejności ratujemy się wtedy tym, co znajdziemy w szafie, a są to przede wszystkim bluzy i lekkie kurtki wiosenne. Szybko się jednak okazuje, że to zdecydowanie za mało i niezwłocznie trzeba swoją szafę uzupełnić w kurtkę przejściową.

Męska kurtka przejściowa – jak powinna być?

Kurtki przejściowe męskie z Dstreet przede wszystkim chronią – ale nie tylko przed niższą temperaturą, ale również wiatrem czy deszczem (w końcu jesienią nigdy nie wiemy, jak pogoda nas zaskoczy). Dlatego też warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość materiałów, które zapewnią właściwą termoregulację. Najlepiej sprawdzą się takie materiały jak bawełna oraz tworzywa sztuczne typu poliester. Te z domieszką włókien sztucznych są również łatwe w użytkowaniu, nie gniotą się i nie zniekształcają podczas prania. Kurtka jesienna męska powinna być również dopasowana adekwatnie do naszych potrzeb i sytuacji, w jakich będziemy ją nosić.

Fasony kurtek męskich jesiennych

W Dstreet możemy wybierać zarówno wśród fasonów o lekko sportowym stylu, jak i takich nieco bardziej formalnych, które założymy jako alternatywę dla płaszcza w sytuacjach wymagających wizytowego stroju. Możemy wśród nich wyróżnić między innymi kurtki męskie jesienne skórzane, zamszowe, polarowe, pikowane, bomberki czy parki. Ich fason powinien podkreślać atuty sylwetki i wnosić do naszej stylizacji zależnie od preferencji albo nieco sportowego luzu, albo elegancji. Warto pamiętać również o takich dodatkach jak pojemne i wygodne kieszenie oraz praktyczny kaptur.

Jaki kolor kurtki męskiej jesiennej?

Tutaj możemy postawić przede wszystkim na klasykę lub zdecydować się na okrycie wierzchnie w wyrazistym i nietypowym kolorze. Na pewno świetnie sprawdzą się uniwersalne czernie, brązy czy granaty, a w ostatnim czasie również beże. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zdecydować się na wyrazistą kurtkę w kolorze czerwonym lub zielonym, a nawet w kratę – wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać.