czarny longsleeve męski

Koszulki męskie z długim rękawem – podstawowe stylizacje na wiosnę

Koszulki z długim rękawem czyli longsleeve to idealny wybór na wiosnę dla mężczyzn, którym  zależy na wygodzie. Są miękkie, przewiewne i lekkie, co doskonale sprawdza się w cieplejsze dni. Najlepsze w nich jest to, że można je nosić na wiele sposobów. Jak? Przeczytaj w naszym artykule!

Koszulka z długim rękawem i bluza na zamek

Koszula z długim rękawem i bluza zapinana na zamek to dwa elementy garderoby, które można nosić samodzielnie, ale można je również łączyć, aby stworzyć jedną stylizację. Rozpinaną bluzę łatwo możemy założyć na wierzch męskiej bluzki, zaś w połączeniu razem zagwarantują nam komfort nawet w trakcie bardziej wietrznych i chłodniejszych dni. Takie połączenie bluzy z koszulką z długim rękawem idealnie nadaje się również do zakładania jako dodatkowa warstwa odzieży pod kurtki lub płaszcze, gdy jest szczególnie zimno.

Koszulka z długim rękawem i… koszulka z krótkim rękawem!

W latach 90-tych popularną stylizacją było połączenie longsleeve męskich z t-shirtami. Longsleeve wykorzystujemy wówczas jako bazę, na którą zakładamy koszulkę z krótkim rękawem. Takie połączenie dobrze sprawdza się jako nieformalna stylizacja, np. do szkoły czy na spotkanie z przyjaciółmi. Warto jedynie pamiętać, aby lognsleeve i t-shirt pasowały do siebie kolorystycznie. W takim połączeniu dobrze jest też zadbać o to aby koszulka z krótkim rękawem była nieco luźniejsza i nie opinała zbyt mocno naszego ciała.

Longsleeve w połączeniu z jeansami i chinosami

Najlepszym (a w zasadzie najpowszechniej stosowanym) sposobem, aby wyglądać modnie z topem z długim rękawem, jest połączenie go z dżinsami. Taką stylizację można połączyć z tenisówkami, aby uzyskać sportowy charakter lub marynarką, aby uzyskać wygodny strój do biura. Dobrze sprawdzą się również połączenia longsleeve z innymi spodniami męskimi – przede wszystkim chinosami oraz joggerami, które pasują do niezobowiązującego stylu koszulek męskich z długim rękawem.