czarne espadryle

Kobiety kochają espadryle!

Buty espadryle to jeden ze wciąż najbardziej popularnych butów na lato. Espadryle wiązane można wykorzystać w wielu różnych stylizacjach, są bardzo wygodne i świetnie się prezentują.

Buty rodem z Hiszpanii

Latem z chęcią nosimy zwiewne sukienki, kolorowe koszulki czy modne spodenki, które doskonale sprawdzają się w przypadku upalnych dni. Jednak ładny stój to nie wszystko, bo podczas robienia zakupów nie powinniśmy zapominać o wygodnym, letnim obuwiu. I tu świetnym wyborem są espadryle, czyli materiałowe buty z oryginalną podeszwą wykonaną ze skręconego sznurka. Wiązane espadryle to buty, które idealnie prezentują się w połączeniu z ubraniami w tzw. stylu marynarskim. Oczywiście równie dobrze wyglądają też w typowo miejskich stylizacjach, z szortami czy jeansami. Ich charakterystycznym elementem jest sznurkowa podeszwa, która doskonale sprawdza się w przypadku letnich sukienek, nadając całej stylizacji lekkości. Kobiety na całym świecie pokochały te buty za to, że można je łączyć z różnymi stylami, są bardzo oryginalnym obuwiem, a do tego niezwykle wygodnym. Co więcej, espadryle występują również w wersji dla mężczyzn, którzy także cenią je za wygląd i wygodę. Wersje dla mężczyzn oczywiście występują bez wiązań.

Popularność espadryli jest tak duża, że dziś dostaniemy je już w wielu odmianach i wykonane z różnych materiałów. Kiedyś najbardziej popularne były te typowo materiałowe- płócienne, dziś dostępne są też np. modele skórzane lub bardziej ozdobne – z błyszczących nitek lub ozdabiane koralikami.