Kim naprawdę jest gracz i jak można go rozpoznać?

W dzisiejszych czasach słowo „gracz” kojarzy się nieraz z osobą, która całymi dniami siedzi przed komputerem i nie spotyka się z ludźmi.

Wielu ludzi sądzi, że gracz to taki ktoś, kto:
– nie wychodzi z domu (dopóki naprawdę nie musi),
– mało odchodzi od komputera (no chyba, że do toalety),
– jest totalnie aspołeczny,
– jest skrajnie uzależniony od komputera,
– żywi się głównie pizzą, zamawianą przez internet w przerwach od gry,
– chodzi wciąż w jednych ciuchach (bo nie ma czasu ich zmieniać).

Tymczasem gracze to zwykle bardzo pozytywne osoby z pasją, chętnie dzielące się nią z innymi. Organizują oni spotkania tematyczne, poświęcone grom. Tam wymieniają się uwagami, spostrzeżeniami i doświadczeniami. Często ubierają na nie ciekawe i zabawne koszulki z gier. Zachęcają innych odwiedzających takie spotkanie do spróbowania swoich sił w danej grze. Udzielają też rad osobom początkującym.

Oczywiście „gracz” to nie tylko określenie osoby, grającej w wirtualnym świecie. Uczestników zabaw terenowych, takich jak np. Geocaching, również można określić mianem graczy. Tworzą oni społeczność, chętnie spotykającą się i organizującą różne przedsięwzięcia. Osoba, biorąca udział w tej zabawie, także jest czasem rozpoznawalna przez koszulkę z logo gry lub naszywkę na plecaku.

Dzięki gadżetom, takim jak koszulki z motywami tematycznymi, można spotkać osoby, dzielące naszą pasję i zaaranżować ciekawą dyskusję z nimi. Może to być klucz do nowej znajomości.