czarna koszula z długim rękawem

Jak dobrze dopasować męską koszulę?

Koszula męska – nieodłączna część stylizacji każdego pana. Wersje eleganckie, formalne, nieformalne, wykonane z różnych rodzajów materiałów. Jest ich naprawdę sporo i niejeden mężczyzna mógłby zagubić się w gąszczu możliwych opcji do wyboru (już chociażby przy wyborze rodzaju kołnierzyka). Jak zatem najprościej pomóc panom w doborze odpowiednich koszul męskich?

Odpowiedni rozmiar

Może się to wydawać czymś oczywistym, ale nie do końca. Zdarza się bowiem, że panowie wybierają męskie koszule z przyciasnym kołnierzykiem albo za krótkie (te lubią wysuwać się ze spodni). Nie ma też chyba gorszego widoku jak koszule męskie z rozchodzącymi się guzikami. Zatem odpowiedni rozmiar tej części garderoby jest niezwykle ważny, aby dobrze w niej wyglądać. Lepiej wybrać nieco luźniejszy kołnierzyk niż ten, którego po prostu nie będzie można dopiąć. Ta sama zasada dotyczy również długości rękawów.

Prostota w kolorystyce

Szaleństwo kolorów i wzorów nawet w męskiej garderobie jest ogromne. Nie warto jednak decydować się na wersję męskich koszul pstrokatą, ozdobioną kwiatkami albo wzorkami (zwłaszcza, gdy dany pan nie ma wielu koszul w swojej szafie). Wygląda to po prostu mało elegancko. Lepiej postawić na ponadczasowe kolory bieli albo jasnego błękitu. Dla odważnych może być to bordo albo czerń.

Materiał odpowiedni do pory roku

To bardzo ważny szczegół, zwłaszcza latem. O ile zimą można w nieodpowiedniej koszuli po prostu zmarznąć, to latem w za grubej koszuli szybko można się spocić i widoczne będą nieestetyczne ślady.