Jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

To, że rozmiar biustonosza składa się z liczby i literki wie chyba każda kobieta. Natomiast jak dobrać stanik, aby pasował idealnie to pytanie, które bardzo często sobie zadajemy.

Dobrze dobrany rozmiar obwodu pod biustem
Przede wszystkim, na świecie istnieje bardzo wiele systemów rozmiarów biustonoszy, dlatego poszczególne modele o teoretycznie tym samym rozmiarze czasami znacznie się od siebie różnią. Podstawą jednak jest rozmiar obwodu pod biustem – bez tego nawet najlepszy dobór miseczki i ramiączek nie zapewni odpowiedniego podtrzymania biustu. Prawidłowy obwód to taki, który nie przesuwa się na ciele podczas noszenia, ani nie podchodzi w górę. Nie może też wchodzić na biust z przodu. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że należy wybierać jak najciaśniejszy obwód – wręcz przeciwnie! W biustonoszu powinno nam być wygodnie. Obwód biustonosza nie może wrzynać się w ciało. Jeżeli przy wdechu mamy wrażenie, że stanik napina się do granic możliwości, a żebra są ściśnięte to znaczy, że obwód jest za ciasny.

Dobór miseczki
Fiszbina okalająca pierś powinna kończyć się za piersią od strony pachy i przylegać do mostka między piersiami. Linia biustu powinna być gładka, a miseczka nie może odstawać – fiszbina powinna okalać równo ładnie pierś. Co więcej, pierś nie może przelewać się nad krawędzią miseczki – jeżeli tak się dzieje, oznacza to, że miseczkę należy bezwzględnie zmienić na większą.