Damska koszula i jej najlepsze odsłony

Oprócz klasycznej małej czarnej istnieją jeszcze inne modowe klasyki, które kobiety powinny trzymać w swoich garderobach. Przykładem jest koszula damska. Zwykła koszula potrafi współtworzyć niezwykłe kreacje. Jak wybrać koszulę damską, która posłuży jako baza do modnych stylizacji? 

Koszula – znienawidzony element garderoby

Za czasów szkolnych wiele osób nie lubiło koszul. Kojarzyły się one głównie z oficjalnymi wydarzeniami, jak akademie, apele czy kluczowe egzaminy. Koszula szkolna podlegała pewnym surowym regułom. Miała być prosta i bez zbędnych upiększaczy. Wiele matek musiało mocno przekonywać swoje dzieci, by zechciały założyć oficjalny strój. Koszula jako element stroju galowego znajdowała się na czarnej liście. Obecnie występuje większy liberalizm w noszeniu koszul. Z oficjalnych podwórek wyszły one wprost na ulicę i to z korzyścią dla wszystkich.

Za co kobiety kochają koszule?

W dzisiejszych czasach koszula już nie jest negowana. Ci, którzy wcześniej tak zawzięcie ją odrzucali, teraz nie wyobrażają sobie bez niej życia. Kobiety cenią sobie wygodę połączoną z elegancją. Niewiele jest strojów, które spełniają jednocześnie te dwa postulaty. Dlatego też koszule są tak uwielbiane. Dają praktycznie nieograniczone możliwości. Tylko od naszej inwencji twórczej zależy, w jakiej konfiguracji używać będziemy ulubionej koszuli.

Czy kobiety mogą nosić koszule męskie?

Współcześnie tak naprawdę coraz bardziej zaciera się granica pomiędzy koszulą żeńską a męską. Oczywiście mowa tu o koszulach przeznaczonych do codziennego użytku a nie eleganckich bluzkach w typowo kobiecych fasonach. Koszule w typie unisex mogą być nawet współdzielone przez pary, które są sobie wyjątkowo bliskie. Mężczyźni wręcz uwielbiają, gdy ich drugie połówki zakładają ich ubrania. Uznają to za dowód zaufania i niesamowitej bliskości. Fasony, które mogą być jednocześnie damskie i męskie to proste wzory bez wyszukanych ozdób. Przede wszystkim spełniają one postulat utylitarności. 

Koszula z baskinką

To szczególny rodzaj koszuli damskiej, który posiada jakby dodatkową warstwę materiału w okolicach talii. Baskinka dodaje koszuli interesującego charakteru. Dodatkowym atutem jest tutaj możliwość maskowania brzuszka, który ma o kilka kilogramów za dużo. Baskinka zazwyczaj występuje przy koszulach o przeznaczeniu oficjalnym i ozdobnym.

Dłuższe koszule – po co i dla kogo?

Koszule w typie tuniki dodają pewności siebie tym paniom, które nie mają nienagannej figury. Tuniki pozwalają też optycznie wydłużyć sylwetkę. Niektóre koszule mają wyłącznie przedłużany tył, inne asymetryczny dół, czyli jest on przedłużony wyłącznie z jednej strony. Tuniki są bardzo funkcjonalne. Jeśli są odpowiednio długie to nie wymagają nawet dodatkowo spódnicy. Tuniki sprawdzą się w pracy lub na spotkaniu prywatnym.

Koszule z motywami etnicznymi

Etniczne wzory były modne od zawsze. Świetnie łączą się z elementami jeansowymi, pasują do nich idealnie kowbojskie kapelusze i zamszowe buty z frędzlami. To nieskomplikowane desenie, które jednak są dość niepowtarzalne. Barwne mozaiki na koszulach można nosić na co dzień. Docenią je indywidualiści i osoby, które lubią żywe kolory oraz ciekawe szlaczki. Koszule etniczne i wykorzystujące elementy folkloru przeżywają obecnie swój renesans. Wracają w zupełnie nowych odsłonach.

Do czego pasuje czarna koszula damska?

Wśród wzorzystych kreacji dobrze również posiadać koszule w podstawowych barwach. Czerń jest bardzo uniwersalnym kolorem. Pasuje do wszystkiego i zawsze wygląda elegancko. Czarna koszula może być dodatkowo przystrojona cekinami. Może mieć bufiaste, przezroczyste rękawy. Bardzo wytwornie prezentuje się czarna koszula z atłasu lub jedwabiu. Czarna koszula damska nawet założona do zwykłych jeansów będzie wyglądała elegancko. Częstym dzisiaj połączeniem są czarne koszule z motywami kwiatowymi. Są dedykowane osobom, które cenią sobie nawiązania do świata przyrody i chcą zawsze wyglądać prestiżowo. Czarna koszula może sprawiać problemy latem podczas upałów. Ciemny materiał łatwiej się nagrzewa, co jest odczuwane jako dodatkowy dyskomfort.