pizama_do_karmienia_rekaw_i_spodnie_3_4_klotylda

Czy piżama do karmienia to niezbędny zakup?

Przyszłe mamy zastanawiają się często, czy będzie im potrzebny specjalny rodzaj koszuli nocnej. W sklepach odnaleźć można ogromny wybór odzieży dedykowanej ciężarnym i karmiącym piersią. Jakie są zalety piżam ułatwiających karmienie i czy warto się na nie zdecydować?

Rodzaje piżam dla karmiących piersią

Na rynku odnaleźć można wiele fasonów i rodzajów odzieży do spania. Osobom świeżo po porodzie zaleca się wybieranie nocnych koszul. Wiele z nich posiada specjalne udogodnienia ułatwiające karmienie piersią. Rozwiązania takie jak odpinane ramiączka, zapinane rozcięcia pod szyją, czy kopertowe dekolty chronią przed koniecznością ciągłego podwijania całej koszuli. Jest to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale również umożliwiające nawiązanie kontaktu wzrokowego i lepszej interakcji z dzieckiem. Tego rodzaju pomysły wykorzystywane są również przy produkcji dwuczęściowych strojów do spania. Możliwe jest odnalezienie modelu dopasowanego do własnej wygody.

Wygoda i atrakcyjność

Piżama ciążowa i do karmienia może kojarzyć się z mało atrakcyjnym elementem ubioru. Nie jest to jednak zgodne z prawdą. W przypadku tego rodzaju odzieży najważniejszy jest oczywiście komfort. Warto pamiętać, że w tej kategorii odnaleźć można wiele różnorodnych wzorów. Oprócz estetycznie wykonanych bawełnianych modeli pojawiają się atrakcyjne egzemplarze z koronkowymi elementami. Wybór atrakcyjnej piżamy do karmienia z pewnością wpłynie korzystnie na komfort i samopoczucie młodej mamy.