tanie bluzki damskie

Bluzy damskie – kryteria wyboru

Jak już pisaliśmy, bluzy damskie są elementem garderoby, który świetnie sprawdzi się w większości szaf. Również tanie bluzy damskie mogą spełniać swoje zastosowanie. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, że są bardzo wygodne. Ponadto nieźle wyglądają i pasują do większości codziennych stylizacji. Temat na dziś to kryteria, którymi warto kierować się przy zakupie, aby być zadowolonym z nowych ubrań. Na co zwracać uwagę?

tanie bluzki damskieJakość wykonania – patrzmy na metkę, z jakiego materiału została wykonana bluza. Nie zawsze napis 100% bawełna oznacza, że mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości. Bawełna może mieć różne gramatury i pochodzenie, poza tym, w niektórych typach odzieży, zastosowanie elementów z elastanu czy poliestru korzystnie wpływa na komfort użytkowania.

Trwałość nadruków – nadruki nanosi się na odzież różnymi metodami. Najpopularniejsze to sitodruk i tym podobne, są one w miarę trwałe. Niektórzy producenci wykorzystują technologię FullPrint, tworząc bardzo trwałe i wyraziste nadruki na całej powierzchni bluzy, doskonałe bluzy kupisz w yups. Są one niemal niespieralne. Uważać należy natomiast na archaiczne metody nadruków, jak naprasowywanki czy naklejki, które pod wpływem temperatury przytwierdza się do bluzy. Takie nadruki łatwo niszczą się w praniu.

Cena u konkurencji – warto upewnić się, czy w sklepie obok nie trwa akurat promocja, dzięki której zaoszczędzimy sporo gotówki na inne ubrania.

Zalecenia dotyczące stosowania – uważnie czytajmy zalecenia producenta dotyczące prania i czyszczenia, a także suszenia bluzy, aby nie być niemiło rozczarowanym, kiedy przez niedopatrzenie np. wypierzemy naszą bluzę w zbyt gorącej wodzie i skurczy się ona. Lepiej unikać takich wpadek.